Aktuality

Pokud se chcete podívat do školy, kontaktujte nás...

Chci se přijít podívat do školy:

Fokus Václava Moravce

V sobotu 17. 10. od 20 hodin v pořadu Fokus Václava Moravce můžete sledovat Markétu Fibigerovou v posledním bloku s názvem Škola budoucnosti. 

Živý záznam byl pořízen v úterý 13. 10. v Karolinu, přímý přenos byl zrušen kvůli aktuálnímu zpravodajství ČT24 ke koronavirové situaci v zemi.


1. IT Gymnázium na CZECHCRUNCH

1. 10. 2020

"Prostě chceme, aby studenti rádi chodili do školy. "

https://www.czechcrunch.cz/2020/10/omluvenky-tu-pisi-online-a-programovani-je-jadro-vyuky-na-prazskem-1-it-gymnaziu-ukazuji-vzdelavani-budoucnosti/


V pátek se normálně učíme, ředitelské volno je pouze doporučení, které jsme se rozhodli nenásledovat, nevidíme v něm pro naši školu smysl.

Škola by měla být zase hrou

21.9. 2020

O tom, že "Informatikáři na stromech nerostou", jak jsme skládali pedagogický tým a nejen o tom... na https://zpravy.aktualne.cz/domaci/skola-by-mela-byt-zase-hrou-a-diky-nove-informatice/r~e6551d6ef75e11ea8b230cc47ab5f122/

Aktuálně na aktuálně.cz

21. 08. 2020

"Záleží tedy jen na školách, jak rámcový program realizují. A pokud někdo tvrdí, že nemůže učit projektově, není to pravda, spíš se mu nechce měnit zajetý systém," dodává.

IT gymnázium ho měnit chce. Proto v prvním ročníku nezačne výuka antikou či prvoky, ale moderními dějinami, současnou literaturou a třeba biologií propojenou se zdravovědou - tím, co je pro člověka 21. století nejdůležitější. Ostatně hlavní téma předmětu humanities je "člověk dnes a tady ve 21. století".

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zahodte-ucebnice-rozvijejte-osobnost-vyuka-pro-21-stoleti/r~b59127cce23211ea8972ac1f6b220ee8/Už se nám to začíná rýsovat !

10.8. 2020

Budova je už měsíc obehnána lešením, probourali jsme potřebná okna, je natřená střecha a opravené všechny komíny, okapy a plechové nátěry dostaly původní zelenou barvu, děláme fasádu ! Uvnitř se instaluje gastro zařízení a vybavení školní jídelny-výdejny, učebny již mají akustické desky a dostávají tvar - dnes se pokládá všude lino, objednali jsme keře na živý plot a sazenice do betonových květináčů před školou. 25.8. kolaudujeme - fingers crossed !!


1. IT Gymnázium na PirateCon - téma: Inovace ve vzdělávání

20. 06. 2020

Byli jsme pozváni jako řečníci, děkujeme.
Na dotaz na konci ohledně výuky němčiny, kterou dotazovaná vidí jako naprosto nezbytnou a klíčovou, bychom rádi dodali, že s ní ne úplně souhlasíme, doba se změnila a znalost němčiny je v dnešní době jen jednou z voleb při výběru dalšího jazyka vedle angličtiny, u nás nabízíme například španělštinu. 


Vyhlašujeme 2. kolo přijímacího řízení

13. 05. 2020

Na základě zájmu a množících se dotazů informujeme, že bude vyhlášeno 2. kolo přijímacího řízení pro ty, co nestihli poslat přihlášku v řádném termínu, nebo o nás nevěděli. Termín, do kdy je možné podávat přihlášky, je 23.6. Přihlásit do 2. kola se můžete vyplněním formuláře v sekci Přijímací řízení, případně posláním emailu na vedení školy. 


Přijímačky budou 8.6. 2020

06. 05. 2020 

"Čas na test z matematiky prodlužujeme o patnáct minut, na češtinu o deset," řekl Robert Plaga. My připojujeme informaci, že ti, kdo k nám byli přihlášeni na 1. termín, dorazí toho 8.6. Ti, kteří se přihlásili na 2. termín, ať nemají obavy, vaše výsledky dostaneme a posoudíme je, jako kdybyste psali testy u nás. Všechny - jak přihlášené k 1. termínu, tak přihlášené k 2. termínu - pozveme na nový termín školního kola. Pozvánky vám dorazí co nevidět.  


Koronavirus není překážkou, aby se zastavila výuka

11. 03. 2020

Od příštího týdne budeme streamovat naše videokonference zaměřené na mediální a informační gramotnost, zapojíme studenty do diskuze, budeme rozebírat online zdroje i jiné "texty", smyslem je pochopit obsah a záměr sdělení, k tomu se pobavíme o celé komunikační situaci, podotýkáme záměrně, že na apolitická témata, jde nám o porozumění a schopnost vést konstruktivní diskuzi. Těšíme se ! 

Cílová skupina: teanegeři 13+, technologie: Google. Není třeba nic chystat, jen mít účet na googlu, připojit je možné se z mobilu. 

Pokud chceš být jeden z diskutujících, vyplň nám webový formulář nebo napiš :-)


Události Komentáře ČT24

19. 02. 2020

Děkujeme České televizi za pozvání ředitelky 1. IT Gymnázia do živého vstupu k rozhovoru. Pro jistotu dodáváme, že nejsme jen školou pro IT nadšence, ale jsme školou pro úplně normální děti, budeme totiž učit dovednosti, které potřebuje úplně každý. 

Dále bychom chtěli dementovat, že máme v plánu učit POUZE dějiny 21. století. Není to pravda, k vysvětlení došlo již v průběhu rozhovoru. Tato dezinformace vznikla pravděpodobně kvůli nadpisu v Czechcrunch, že budeme začínat dějinami 21. století, což je pravda, z toho nicméně nevyplývá, že bychom chtěli ostatní dějiny opomenout, (ani nemůžeme, zavazuje nás k tomu rámcový vzdělávací program pro gymnázia).


Děkujeme @CzechCrunch za článek

11. 02. 2020

Pokračujeme též v úpravách budovy, v neděli jsme nastěhovali nábytek do vzorové učebny a přijímáme návštěvy - přijeďte se podívat, předtím zavolejte, domluvíme čas. Orkán Sabine nám sice odnesl ceduli "Škola vchod" se šipkou, ale nebojte se přijet až před budovu a parkovat v areálu.

Připravujeme dny otevřených dveří

04. 01. 2020

V případě zájmu podívat se do školy, nám napište nebo zavolejte https://www.itgymnazium.cz/kontakt/, domluvíme se na čase. V budově probíhá rekonstrukce, ale provedeme vás, dokončujeme také vzorovou učebnu, abyste si mohli udělat představu o budoucím stavu.

Pravidelné dny otevřených dveří chceme pořádat od 31. ledna vždy v pátek od 15 hodin do 16:30 hodin, poprosíme vás i tak dopředu se ozvat, v areálu se netopí, proto tam zatím nesedíme, přijedeme jen kvůli vám.


Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2019

....aneb netradiční gymnázium na tradičním veletrhu!


20. 11. 2019

Pořadatelé nám moc mile vyšli vstříc,  a můžeme se Vám tak představit i na Schole Pragensis, byť jen během jednoho dne:

v pátek dne 29. 11. 2019, 09:00 - 18:00 hod,  stánek č. 427 - 4. patro, Kongresové centrum Praha

Informace o Schole Pragensis 2019 a doprovodném programu jsou k dispozici na: https://www.scholapragensis.cz/jnp/cz/doprovodny_program_schola_pragensis_2019.html


Budeme tam

22. 10. 2019

Přijďte se s námi seznámit na edukační festival!

Kde: Průmyslový palác Praha, Výstaviště Holešovice, stánek č. 27

Kdy: 14. - 16. listopadu 2019


Objíždíme školy

09. 10. 2019

Oslovujeme letošní deváťáky i kvarťáky, deváťačky i kvarťačky. 

Máme pro Vás online hru!

Má - li Vaše škola zájem, rádi se Vám přijdeme představit a říct o naší škole něco bližšího.


WebExpo Prague

20.09. 2019

Účastníme se vývojářské konference WebExpo, události sezóny ve střední Evropě. Pražský palác Lucerna se svými pěti sály na tři dny proměnil v místo přednášek a potkávání.

...covering deep tech & practical topics for developers, designers, product managers, and marketers


Reklamní cedule a ukazatele

14.09. 2019

Umísťujeme ukazatele na klíčová místa v Satalicích, tiskneme reklamní letáky, informujeme základní školy.


eD EXPO 2019

12.09. 2019

V rámci tradiční IT konference https://www.edexpo.cz/ jsme finalizovali výběr hardwaru pro naši školu. První vzorová učebna bude vybavena již během podzima, aby byla k vidění při dnech otevřených dveří, ve zbytku budovy se bude ještě rekonstruovat.


Microsoft, Google, Oracle, JetBrains... kdo další?

04.09. 2019

JetBrains je další technologický gigant na trhu, se kterým jsme navázali spolupráci a byla to opravdu radost. Když se s někým domluvíte během jednoho dne, práce jde opravdu od ruky. Věříme, že naši studenti budou též spokojeni.


Jedeme COMPANY ROADSHOW !

27.08. 2019

Byli jsme doporučeni pořadatelům jako zajímavý inovační projekt a moc rádi jsme se přidali do tohoto již druhého ročníku setkávání inovátorů a mezifiremního sdílení. Během podzima se tak budeme propojovat s lidmi, kteří se věnují ve svých firmách rozvoji a hledají nové možnosti. Formou exkurzí se podíváme k nim a zveme je zase k nám. Už teď víme, že nás kromě robotů či virtuální reality zajímá třeba továrna na lego nebo pozvání do seznamu.cz


A zase to ŠVP 

26.08. 2019

Stříháme RVP (rámcový vzdělávací program pro Gymnázia; státem nařízená závazná norma kurikula) a spojujeme jej po svém do ŠVP (školního vzdělávacího programu), vzniká tak základ, na kterém musíme stavět. Strašně moc jsme to chtěli pojmout v excelu, či jinak elektronicky, ale nenašli jsme vhodný software a nemáme teď úplně čas psát vlastní.  Máme tedy ohromnou plachtu na zdi a vzniká první blok: HUMANITIES. Řekli jsme si, že když máme tu státní maturitu, je radno začít češtinou. My ji ale nenecháme izolovanou, rovnou k ní přidáváme dějepis, občanku, hudebku... také spojujeme jazyk a literaturu, nechápeme, proč jsou v RVP oddělené, vše je přece textem, literární dílo, stejně jako článěk v novinách, i televizní debata je nakonec textem, ačkoliv mluveným, všemu je v prvé řadě potřeba rozumět, až pak má smysl cokoliv rozebírat po stránce gramatické. Tak nějak všechno obráceně, než se ve školách běžně dělá. Též ty dějinné epochy jsme se rozhodli učit odzadu, tedy od současnosti, posledních čtyřicet let navíc v RVP úplně chybí.


Návštěva v Ústavu informatiky Akademie věd ČR

13.08. 2019

Oslovili jsme pana profesora Emila Pelikána, šéfa Ústavu informatiky, a byli překvapeni milým pozváním k nim do Akademie věd. Nabízí se tu  možnosti vzájemné spolupráce a praktického zapojení studentů naší školy do vědeckých projektů.


Školní vzdělávací program

26.07. 2019

Rozebrali jsme RVP (Rámcový vzdělavací program pro Gymnázia) doslova na prvosoučástky a připravujeme náš vlastní ŠVP - Školní vzdělávací program tak, aby naplňoval naše vize a představy o moderním vzdělávání pro 21 století. 


Školní jídelna

11.07. 2019

Bourací práce uvnitř budovy pokračují. Už jsme strhali všechny koberce a dlažbu, likvidujeme nepotřebné příčky. Dnes proběhla schůzka s gastro firmou ohledně přípravy školní jídelny a výdejny.


Školní síť

10.07. 2019

Kudy poběží datové linky? Budeme jen v cloudu, nebo pojedeme i na svých serverech? Jaké technologie? Jak uspořádat třídy, abychom měli stabilní zázemí, ale přitom byli flexibilní? Dnes jsme se sešli s IT firmou, která pro nás připravuje zcela unikátní řešení školní sítě.


1. IT Gymnázium v google mapách 

01.07. 2019

Když zadáte 1. IT Gymnázium do google map - https://www.google.com/maps, již Vás bezchybně navede k nám.


Potkáváme se s osobnostmi a navazujeme partnerství s technologickými firmami

červen, červenec, srpen ... 2019

Lidé, kteří něco znamenají v IT světě, lidé aktivní ve světě vzdělávání, osobnosti napříč oblastmi, lidé z vědy, to vše nás zajímá a ptáme se na jejich názory. Co by měla dnes nabídnout střední škola? Kde bude naše společnost za deset let? Co má smysl a jak má vypadat moderní vzdělávání.Zahajujeme úpravy budovy

12.06. 2019

Připravujeme úpravy budovy. Dnes proběhla koordinační schůzka profesí. Připravujeme stavební projekt na základě ověřovací studie vzniklé v roce 2018.


Udělení akreditace

03.06. 2019

Do datové schránky 1. IT Gymnázium, s.r.o. dorazila zpráva z Ministerstva školství o rozhodnutí zapsat školu do rejstříku.