Proč k nám

"Nebojte se programování, naučíme vás to..."

U nás se vždycky budeš moct zeptat: K čemu je mi to dobré? Jak to využiju? Proč se to učím?

• Ve škole trávíš většinu dne, chceme, aby ses tam cítil dobře
  • Pomůžeme ti najít tvůj osobitý styl a způsob práce, který ti vyhovuje
  • Naučíme tě nebát se improvizovat a mít chuť objevovat nové věci
  • Umožníme ti věnovat se předmětu, který tě baví, i když to nebude zrovna matematika
  • Budeme tě podporovat ve sportování
  • Platí se u nás školné 10 tisíc Kč měsíčně, informace jsou níže, prober to s rodiči

Jako náš absolvent budeš moct:

1. Vybírat si okamžitě z mnoha pracovních příležitostí
  2. Studovat na univerzitě v Čechách i v zahraničí, budeš mít všeobecné vzdělání a plynulou angličtinu
  3. Obojí zkombinovat - budeš finančně nezávislý a svobodný ve svých dalších volbách

Pro rodiče

• Tuto školu jsme se rozhodli vybudovat, protože jsme toho názoru, že tady chybí. Myslíme si, že většina škol gymnaziálního typu je stále zaměřená na učení se co největšího kvanta faktů a informací, které jsou již zastaralé a v praktickém životě nepoužitelné.
  • Přicházíme z vlastních oborů, z komerční sféry, z praxe, se zkušeností ze zahraničí, z nadnárodních korporací, ze státních orgánů, ale stále učitelé, kteří mají pedagogické vzdělání (ačkoliv upřímně, náš systém nám nikterak nepomohl, spíše nás znechutil, i to byl nakonec důvod, proč jsme se po škole vydali do jiných odvětví...). Máme bohaté zkušenosti s tím, jak rozjet vlastní firmu, jak řídit lidi tak, aby byli nejen výkonní, ale též spokojení. Máme vlastní rodiny a děti. Máme též koníčky a hlavně máme chuť dělat střední školu, která bude dávat smysl
  • Školné na naší škole činí sto tisíc korun ročně. Uvedená částka se snad může zdát vysoká, ne však srovnáte-li ji s výší měsíčního příjmu programátora, analytika, či jinak IT gramotného jedince, kterým se Vaše dítě stane.
  • Technologie jsou všude kolem nás a bude jich přibývat. Lidé mají dvě možnosti, buď se jich budou bát, či je ignorovat, nebo se pokusí technologiím rozumět a využívat je. Ti první, budou v zápětí ovládáni a budou potřebovat, aby jim někdo jiný řekl, co si mají myslet a co mají dělat. Myslíme si, že být aktivní, je ta lepší volba.

Pro učitele a budoucí kolegy

• Máte jedinečnou příležitost stát se součástí kolektivu, který připravuje gymnaziální kurikulum pro 21. století.
  • Kompetentní odborníky budeme poptávat neustále, jak škola poroste, budeme potřebovat rozšiřovat pedagogický tým. Spolupracujeme též s lidmi z praxe. Je možné se domluvit na různých formách úvazku.
  • Vítáme kreativitu a lidi, co chtějí opravdu učit s nadšením a chtějí pracovat v týmu.
  • U nás můžete vyrůst, jako lidé, po stránce profesní i technické.
  • Máme rádi humor a myslíme si, že učitel má být především osobnost, co inspiruje svým vlastním přístupem.
  • Platí u nás respektovat a být respektován.
  • Myslíme si, že lidé ve školství mají být patřičně ohodnoceni.