Jak fungujeme

"Naším ultimátním cílem není dovést studenty k maturitě a připravit je co nejlépe na studium na vysoké škole, naším cílem je přivést studenty na práh dospělosti s vědomím, že věří sami v sebe a ve své schopnosti, k tomu jim předat konkrétní znalosti a dovednosti vysoce poptávané na pracovním trhu."

  • Učitelé jsou tým
  • Máme individuální přístup
  • Propojujeme vzdělávací oblasti
  • Využíváme technologie
  • Komunikujeme srozumitelně, věcně a efektivně
  • Zaměřujeme se na současné události a sledujeme trendy
  • Jsme napojeni na firmy, vědu a vysoké školy
  • Sportujeme, dbáme na zdravý životní styl
  • Nejsme dokonalí, jsme autentičtí

Učitelé jsou tým

Stejně jako každá firma může dobře fungovat jen tehdy, když lidé v ní efektivně spolupracují, tak i ve škole potřebuje pedagogický sbor tvořit tým. Jsme zvyklí se radit a společně sestavovat obsah výuky, učíme v tandemu, slaďujeme vzdělávací cíle nejen v rámci výuky jednotlivých předmětů, ale napříč školou. Preferujeme pružnou a věcnou komunikace a řešení problémů ve chvíli, kdy je to potřeba. Se studenty si tykáme.

Technologií se nebojíme, mobily nezakazujeme

"Vinit technologii ze zmatení světa nedává smysl. Technologie je neutrální. Její důsledky vyplývají z toho, jak ji používáme. Je to jako s ohněm. Museli jsme se párkrát spálit, ale nakonec jsme se naučili, že si na něm můžeme ohřát jídlo, aniž bychom přitom vypálili celou vesnici.", říká Petr Mára v rozhovoru pro byznys-energie.cz a my se s ním plně ztotožňujeme. Zcela aktuálně se to teď týká umělé inteligence a generativních jazykových modelů dostupných široké veřejnosti.

Moderní technologie využíváme denně i pro efektivní komunikaci. Jedním z příkladů je školní discord server, který nám umožňuje během několika sekund informovat celou školu, nebo se efektivně přemístit do společného hlasového kanálu. Do výuky též připojujeme studenty, kteří museli zůstat doma z důvodu nemoci, ale chtějí být aktivní. Učivo stavíme rovnou tak, aby mohlo být využíváno v onlinu a aby studenti mohli pokračovat v rozdělané práci doma.

Nejsme dokonalí, jsme autentičtí

Učitel by podle nás měl být hlavně uvěřitelný. S velkým srdcem hovoří o pedagogické práci profesor Hejný v rozhovoru DVTV.

V zdravém těle zdravý duch

Naši studenti mají čtyři hodiny tělocviku týdně, což je dvojnásobná hodinová dotace, než je běžné. Přesný název předmětu zní Sport a zdraví, protože se věnujeme též zdravému životnímu stylu a dovednostem spojeným s první pomocí. Jsme přesvědčeni, že získat pozitivní vztah ke zdravému a ideálně i pravidelnému pohybu je velký benefit do života.

K fyzickým aktivitám přistupujeme individuálně a zajímáme se i o přidružené disciplíny jako je sportovní fyzioterapie. Jakožto sportovně založený pedagogický tým máme vlastní sportovní aktivity a zcela přirozený zájem na tom, aby si každý našel pohyb, který mu vyhovuje.

Kromě pravidelných lyžařských zájezdů pořádáme vodácké výjezdy a výlety s pěší turistikou. V případě zájmu, můžeme nabídnout i několik adrenalinovějších disciplín.