Jsme IT odborníci a pedagogové

Máme dvacetiletou zkušenost v oblasti vývoje informačních systémů, 

IT managamentu a řízení lidí. Máme pedagogické vzdělání a přímou pedagogickou zkušenost na státních a soukromých školách. 

Hledáme odvážné a kreativní kolegy, kteří by chtěli pracovat v našem týmu. 

Rozhodli jsme se spojit své zkušenosti z působení v komerční IT sféře a české školní praxe a pojmout gymnaziální učivo zcela nově, aby odpovídalo potřebám moderního vzdělávání.

Mgr. Markéta Fibigerová

Ředitelka a zřizovatel školy, učitelka humanitních předmětů a informatiky

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK, obor Učitelství pro 2. a 3. stupeň: Český jazyk a Dějepis. Během studia v humanitním oboru se začala věnovat programování a technické analýze, stála u založení firmy 1. PF, s.r.o. zaměřené na vývoj sofware a dodávku IT řešení a služeb, která již více než dvacet let působí na trhu.

Ve volném čase se věnuje horolezectví, vysokohorské turistice a skialpinismu, kde má instruktorské oprávnění. O horách též píše. Má dvě děti ve věku 10 a 13 let.

marketa.fibigerova@itgymnazium.cz  


Mgr. Markéta Tuhá

Provozní manažerka školy, učitelka humanitních předmětů

Vystudovala Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem, obor Učitelství pro 1. stupeň. Působila jako učitelka, ředitelka základní školy, metodik, podílela se na vývoji inovativních projektů do škol. V současné době se věnuje řízení vlastní firmy https://www.gusto-energy.cz, jejíž hlavní náplní je výroba technologických rozvaděčů.

Ve volném čase ráda cestuje, především v podobě karavanismu. Má dvě děti ve věku 17 a 19 let.

marketa.tuha@itgymnazium.cz 


Mgr. Radka Čapková

Učitelka humanitních předmětů a cizích jazyků

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK, obor Učitelství pro 2. a 3. stupeň: Český jazyk a Dějepis, má státní zkoušky z anglického a španělského jazyka.

Pracovní vítr ji od učitelství zavál do policejního světa. Nejprve pracovala u Interpolu a poté u kriminální policie, kde se věnovala problematice mezinárodního pátrání po pohřešovaných dětech a cílenému pátrání po hledaných osobách. 

Nyní se rozhodla připojit k týmu podobně smýšlejících, kreativních a aktivních lidí a vybudovat s nimi novou školu.  "Škola by měla být pro žáky především průvodcem v současné záplavě strohých dat a faktů, stále se měnících pravidel a výjimek, a učit vše v celistvosti a kauzalitě, potřebně a využitelně pro dnešní svět a skutečný život."

Má dvě děti ve věku 10 a 13 let. Ve volném čase ráda sportuje, cestuje, nebo třeba v barech dělá stojky a doma peče dorty.

radka.capkova@itgymnazium.cz 


Mgr. Petr Matyáš

Učitel informatiky, matematiky a přírodovědných předmětů 

Vystudoval Fakultu informatiky Masarykovy univerzity v Brně, obor Informatika. Po studiích působil na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Bezprostředně po vzniku Fakulty informačních technologií ČVUT zakotvil jako odborný asistent zde. Cenné zkušenosti získal při tvorbě náplně a studijních materiálů předmětů, které v počátcích fakulty vyučoval. Kromě toho tři roky působil jako manažer softwarového projektu. Protože vzdělávání a práci s dětmi a mládeží propadl, působí v posledních letech i jako středoškolský pedagog.

Jeho největším koníčkem je rodina a spolek Opři se, který s dalšími dobrovolníky založil. Jeho cílem je pomáhat dětem z dětských domovů v integraci do společnosti, pořádá pro ně především pohybově zaměřené aktivity, nabízí jim doučování a snaží se jim být oporou po odchodu z domovů. Petr se rád věnuje cyklistice, turistice, lyžování, má rád dobrou muziku a divadlo. Má dvě děti ve věku 6 a 10 let. 

petr.matyas@itgymnazium.cz 


Bc. Ladislav Kožej

Učitel informatiky, tandemový učitel

Vystudoval aplikovanou informatiku na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Již během studia se začal živit jako programátor a k tomu se rozhodl učit na střední škole.  S programováním původně začal, protože chtěl vytvářet hry, cesta ho však zavedla k vývoji webových aplikací a informačních systémů pro různé firmy. 

Baví ho předávat své zkušenosti ostatním a pomáhat žákům orientovat se v IT oblasti. Rád si chodí si zaběhat a sem tam udělá přítah. Zbožňuje sci-fi a hraní her, ať už deskových, nebo těch počítačových. 

ladislav.kozej@itgymnazium.cz 


Ing. Jan Stuchlík

Učitel informatiky a supervizor informatického kurikula 

Studoval na Fakultě elektrotechnické ČVUT obor systémové programování s přesahem do počítačové grafiky.

Dlouhou dobu působil jako programátor, team leader a softwarový architekt ve firmě Aquasoft, kde tvořil velké informační systémy především pro státní správu.

S počítači pracuje již od dětství a prošel si vývojem od 8bitových až po ty dnešní 64bitové, od nahrávání programů z kazetového magnetofonu až po komunikaci s farmou výpočetních serverů v cloudu. V současné době pracuje na volné noze na několika projektech. Baví ho vesmír, 3D tisk, drobný hardware a samozřejmě programování. Má tři děti.

jan.stuchlik@itgymnazium.cz  


Gheslaine Birkenberger

Rodilá mluvčí z USA, učitelka hudby, tandemová učitelka

Absolventka státní univerzity v centrálním Connecticutu, kde získala titul v oboru historie a certifikaci v elementárním vzdělávání.

Gheslaine, původem ze Spojených států, byla v dětství velmi ovlivněna hudbou a vedena řadu let pro dráhu profesionální operní pěvkyně. Nakonec se rozhodla vystudovat vzdělávání a přitom se věnovala sborové činnosti a působila v pěvěckých uskupeních. Po skončení školy pracovala jako učitelka, poté se rozhodla odcestovat do Prahy, která ji nadchla.

Ve svém volném čase ráda prozkoumává historické zákoutí Prahy, sleduje hororové filmy a zpívá.

https://ghesbirkenberger.wixsite.com/itgymnaziumenglish 

ghes.birkenberger@itgymnazium.cz  


Bc. Monika Píchová, Dis

Učitelka tělocviku a výtvarné výchovy

Vystudovala Vysokou školu tělesné výchovy a sportu Palestra, obor Sportovní a volnočasový pedagog a též Vyšší odbornou školu pedagogickou, obor Předškolní pedagog a instruktor výtvarné tvorby pro děti a mládež. Při studiích zamířila do mateřské školy jakožto paní učitelka. Svou pedagogickou činnost si rozšířila o zahraniční pobyt pro pedagogy v UK zaměřený na CLIL - pedagogický přístup, z AJ má státní zkoušku. Dále začala působit jako trenérka atletiky přípravek a mladších žáku v AC Líbeznice, kde stále působí. V dalších volnočasových aktivitách se věnuje výtvarné tvorbě dětí, mládeže i dospělých. Práci s dětmi a mládeží bere jako jedinečnou cestu vzájemného růstu, motivace a inspirace.

Monika ve volném čase ráda maluje obrazy, vyráží do přírody a hor, poslouchá hudbu. Baví ji cyklistika, běhání, horolezení, čas s přáteli a dobré filmy. Má dvě děti ve věku 15 a 11 let.

monika.pichova@itgymnazium.cz  

Ing. Milada Klubalová, Ph.D

Spolutvůrce humanitního kurikula, přednášející témat z oblastí finančnictví a finanční gramotnosti

Vystudovala obor Finance a celou dosavadní dvacetiletou pracovní kariéru strávila v bankovnictví. V současné době působí na pozici Chief Operating Officer v české pobočce korporátní banky HSBC v Praze, v minulosti vedla mj. Risk management v české poboččce Credit Agricole. Součástí její práce je příprava krizových scénářů a vždy chce mít na vše záložní plán (nebo nejlépe několik).

Aktivně se věnuje mentoringu, osobnímu rozvoji a klade důraz na duševní zdraví a work-life balance. S manželem a dětmi (10 a 7 let) tráví volný čas aktivně na horách a na vodě, obvykle ve společnosti skvělých přátel


Adéla Tuhá

Studentka Fakulty elektrotechnické ČVUT, obor Kybernetika a robotika

Na 1. IT Gymnáziu se účastní přípravy technického a přírodovědného kurikula a je součástí týmu jako tandemová učitelka. Každé léto jezdí coby programová vedoucí na dětské tábory zaměřené na výuku angličtiny. Sama je držitelkou certifikátu CAE z angličtiny na úrovni C2.  

Volný čas ráda tráví s přáteli, je též nadšeným samoukem hry na ukulele. 

adela.tuha@itgymnazium.cz  


Tomáš Jedlička

Student Fakulty chemické technologie na VŠChT, obor Chemie a chemické technologie

Na 1. IT Gymnáziu se účastní přípravy přírodovědného kurikula a je součástí týmu jako tandemový učitel. Má certifikát DSD II z němčiny na úrovni C1.

Tomáš je nadšencem motorsportu a techniky, spolupracuje s týmem eForce na fakultě elektrotechnické ČVUT, který vyvíjí elektrické formule v rámci soutěže Formula Student. Volný čas rád tráví poslechem hudby a ztrácením se v myšlenkách při úváhách "nad nesmrtelností chrousta". Dále se rád setkává s přáteli a podniká s nimi rozličné výlety do přírody. Příležitostně se věnuje sportovním aktivitám, především hokeji a tenisu.

tomas.jedlicka@itgymnazium.cz  


Mgr. Ivana Marešová

Asistent pedagoga, Učitelka tělocviku

Vystudovala Vyšší odbornou školu se zaměřením na Fyzioterapii a mnoho let pracovala jako fyzioterapeut v Jedličkově ústavu a školách s tělesně a zdravotně postiženými dětmi. V době působení v tomto ústavu se začala více zajímat o sport handikepovaných a vystudovala Fakultu tělesné výchovy a sportu v oboru Pracovní a tělesná výchova zdravotně postižených, stála při vzniku Sportovního klubu JÚŠ. Po návratu z rodičovské dovolené se uplatnila jako učitel TV a pracovních činností na základní škole, taktéž jako asistent pedagoga. Svou pedagogickou činnost si rozšířila i studiem střední školy Předškolní a mimoškolní pedagogika a pracovala jako učitelka v mateřské škole, je certifikovaným učitelem plavání, kterému se věnuje dodnes. Působila taktéž jako cvičitelka gymnastiky mladšího školního věku. Ve volnočasových aktivitách se věnuje především dětem, ať svým tak v zájmových organizacích se snaží o efektivní využití volnému času dětí. Práci s dětmi a mládeží cítí jako smysl své seberealizace, zdroj inspirace a budoucnosti.

Ivana ve volném čase ráda ráda jezdí na kole, plave, věnuje se turistice a mototuristice, aktivnímu trávení času, ráda se dále vzdělává. Má dvojčata ve věku 11 let.

ivana.maresova@itgymnazium.cz 


Ing. Bohdana Holá

Demograf, statistik a datový analytik, "mistr přesahů a souvislostí", tvůrce praktického kurikula 

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou, obory Statisticko-pojistné inženýrství a Ekonomická demografie s vedlejší specializací na Analýzy sociálně ekonomických dat. Má CAE z angličtiny. 

Ve svém profesním životě opsala dramatický oblouk od státní správy (Český statistický úřad) ke komerční sféře (Marketingové průzkumy a CRM v bance) a nakonec zakotvila jako freelance datový analytik, finanční poradce a instruktor potápění. 

Učení a předávání informací se věnuje průběžně, ale není to její hlavní činnosti. Demografii považuje za hraniční obor rozvíjející pohled na svět v souvislostech. Díky zpracování velkých objemů dat má k dispozici nejen výbornou materii pro výzkum a vlastní profesní rozvoj (píše též odborné články), ale tato optika nazírání světa jí zcela vyhovuje i osobně.  Ve volném čase se věnuje potápění a fotografování.

bohdana.hola@itgymnazium.cz