Jsme IT odborníci a pedagogové

"Nebojte se programování, naučíme vás to..."

Máme dvacetiletou zkušenost v oblasti vývoje informačních systémů, IT managementu a řízení lidí. Máme pedagogické vzdělání a přímou pedagogickou zkušenost na státních a soukromých školách. Hledáme odvážné a kreativní kolegy, kteří by chtěli pracovat v našem týmu. 

Mgr. Markéta Fibigerová

Ředitelka a zřizovatelka školy, učitelka informatiky a humanitních předmětů, učitelka tělocviku

Rozhovory, články, podcasty... 

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK, obor Učitelství pro 2. a 3. stupeň: Český jazyk a Dějepis. Během studia v humanitním oboru se začala věnovat programování a technické analýze, stála u založení firmy 1. PF, s.r.o. zaměřené na vývoj sofware a dodávku IT řešení a služeb, která již více než dvacet let působí na trhu. Cestovala po zemích jako jako je Venezuela, Mexiko, Peru, Tanzánie, Indie, Čína nebo Írán.

Ve volném čase se věnuje horolezectví, vysokohorské turistice, lyžování a skialpinismu, o horách též píše. Je instruktorkou lyžování, skialpinismu, lezení a vodní turistiky, což využívá i při školních akcích.

Má dvě děti ve věku 12 a 15 let. O škole píše blog Názory aktualne.cz/blogy/marketa-fibigerova, stříhá videa ze školního dění a zve do výuky hosty. V roce 2021 byla Hospodářskými novinami a CzechCrunch zvolena mezi 20 nejinovativnějších osobností Česka za rok 2020

marketa.fibigerova@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: úterý 16 - 17 hod.  


Mgr. Markéta Tuhá

Zástupkyně ředitelky a zřizovatelka školy, učitelka humanitních předmětů, výchovný poradce

Vystudovala Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem, obor Učitelství pro 1. stupeň. Působila 8 let jako učitelka na základní škole. Poté vyměnila aktivní učitelství za práci metodika a školitele, podílela se na vývoji inovativních projektů do škol. Založila vlastní podnikání Gusto Energy ve zcela odlišném oboru projekce a výroby technologických rozvaděčů, automatizace průmyslových strojů a zavádění technologie IoT.

Impulsem pro návrat do pedagogické profese byla spolupráce se sítí soukromých základních škol Heuréka, kde několik let pracovala jako ředitelka základní školy. Stála u zrodu a podílí se na řízení 1. IT Gymnázia, zajišťuje zejména administrativní záležitosti a hladký provoz školy.

Od roku 2014 spolupracuje s organizací AFS. Jako hostitelská rodina uvítala její rodina na 3 -10 měsíců studenty a studentky z Chile, Turecka, Bosny a Hercegoviny, Itálie a Maďarska. Má dvě děti ve věku 19 a 22 let.

marketa.tuha@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: úterý 16 - 17 hod.


Mgr. Radka Čapková

Učitelka humanitních předmětů a cizích jazyků

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK, obor Učitelství pro 2. a 3. stupeň: Český jazyk a Dějepis, má státní zkoušky z anglického a španělského jazyka.

Pracovní vítr ji od učitelství zavál do policejního světa. Nejprve pracovala u Interpolu a poté u kriminální policie, kde se věnovala problematice mezinárodního pátrání po pohřešovaných dětech a cílenému pátrání po hledaných osobách. 

Nyní se rozhodla připojit k týmu podobně smýšlejících, kreativních a aktivních lidí a vybudovat s nimi novou školu.  "Škola by měla být pro žáky především průvodcem v současné záplavě strohých dat a faktů, stále se měnících pravidel a výjimek, a učit vše v celistvosti a kauzalitě, potřebně a využitelně pro dnešní svět a skutečný život."

Má dvě děti ve věku 11 a 14 let. Ve volném čase ráda sportuje, cestuje, nebo třeba v barech dělá stojky a doma peče dorty.

radka.capkova@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: čtvrtek 13 - 14 hod., případně jiný čas dle domluvy


Mgr. Petr Matyáš

Učitel informatiky, matematiky a přírodovědných předmětů 

Vystudoval Fakultu informatiky Masarykovy univerzity v Brně, obor Informatika. Po studiích působil na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Bezprostředně po vzniku Fakulty informačních technologií ČVUT zakotvil jako odborný asistent zde. Cenné zkušenosti získal při tvorbě náplně a studijních materiálů předmětů, které v počátcích fakulty vyučoval. Kromě toho tři roky působil jako manažer softwarového projektu. Protože vzdělávání a práci s dětmi a mládeží propadl, působí v posledních letech i jako středoškolský pedagog.

Jeho největším koníčkem je rodina a spolek Opři se, který s dalšími dobrovolníky založil. Jeho cílem je pomáhat dětem z dětských domovů v integraci do společnosti, pořádá pro ně především pohybově zaměřené aktivity, nabízí jim doučování a snaží se jim být oporou po odchodu z domovů. Petr se rád věnuje cyklistice, turistice, lyžování, má rád dobrou muziku a divadlo. Má dvě děti ve věku 7 a 11 let. 

petr.matyas@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: pondělí 11:05 - 11:50 hod.


Bc. Ladislav Kožej

Učitel informatiky, tandemový učitel

Vystudoval aplikovanou informatiku na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Již během studia se začal živit jako programátor a k tomu se rozhodl učit na střední škole.  S programováním původně začal, protože chtěl vytvářet hry, cesta ho však zavedla k vývoji webových aplikací a informačních systémů pro různé firmy. 

Baví ho předávat své zkušenosti ostatním a pomáhat žákům orientovat se v IT oblasti. Rád si chodí si zaběhat a sem tam udělá přítah. Zbožňuje sci-fi a hraní her, ať už deskových, nebo těch počítačových. 

ladislav.kozej@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: čtvrtek 10:00 - 11:00 hod. 


Gheslaine Birkenberger

Rodilá mluvčí z USA, učitelka angličtiny a hudby

Absolventka státní univerzity v centrálním Connecticutu, kde získala titul v oboru historie a certifikaci v elementárním vzdělávání.

Gheslaine, původem ze Spojených států, byla v dětství velmi ovlivněna hudbou a vedena řadu let pro dráhu profesionální operní pěvkyně. Nakonec se rozhodla vystudovat vzdělávání a přitom se věnovala sborové činnosti a působila v pěvěckých uskupeních. Po skončení školy pracovala jako učitelka, poté se rozhodla odcestovat do Prahy, která ji nadchla.

Ve svém volném čase ráda prozkoumává historické zákoutí Prahy, sleduje hororové filmy a zpívá.

https://ghesbirkenberger.wixsite.com/itgymnaziumenglish 

ghes.birkenberger@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: pondělí 09:00 - 10:00 hod.  


Bc. Monika Píchová, Dis

Učitelka tělocviku a výtvarné výchovy v rámci humanitních předmětů

Vystudovala Vysokou školu tělesné výchovy a sportu Palestra, obor Sportovní a volnočasový pedagog a též Vyšší odbornou školu pedagogickou, obor Předškolní pedagog a instruktor výtvarné tvorby pro děti a mládež. Při studiích zamířila do mateřské školy jakožto paní učitelka. Svou pedagogickou činnost si rozšířila o zahraniční pobyt pro pedagogy v UK zaměřený na CLIL - pedagogický přístup, z AJ má státní zkoušku. Dále začala působit jako trenérka atletiky přípravek a mladších žáku v AC Líbeznice, kde stále působí. V dalších volnočasových aktivitách se věnuje výtvarné tvorbě dětí, mládeže i dospělých. Práci s dětmi a mládeží bere jako jedinečnou cestu vzájemného růstu, motivace a inspirace.

Monika ve volném čase ráda maluje obrazy, vyráží do přírody a hor, poslouchá hudbu. Baví ji cyklistika, běhání, horolezení, čas s přáteli a dobré filmy. Má dvě děti ve věku 16 a 12 let.

monika.pichova@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: středa 13:00 - 14:00 hod.  

Mgr. Jitka Matyášová

Učitelka humanitních předmětů

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK, obor Učitelství pro 2. a 3. stupeň: Český jazyk a Dějepis. Během studia na vysoké škole si udělala kurz Starožitnictví, pracovala jako průvodkyně na středověkém hradě, dále také pro restaurátorskou firmu nebo dělala korektury textů. Když pak přišla nabídka zkusit práci v archivu, neodolala. Spolu s kolegy archiváři se kromě zpřístupňování archiválií z fondů Archivu bezpečnostních složek snažila ukázat žákům a studentům všech stupňů škol, že archiv nemusí být jen řada regálů se starými papíry v krabicích, ale živá historie přiblížená prostřednictvím edukačních programů a exkurzí, spolupracovala též s kolegy z IT oddělení na projektech a programech, které badatelům usnadňují studium zdigitalizovaných archiválií. 

Ve volném čase stále něco čte a ráda chodí pozorovat kulturní život města, architekturu, galerie, kluby a kavárny, zároveň ale ráda tráví čas i v klidu v přírodě. Se sportovními kolegy učiteli ji spojuje láska k horám a lyžování. Nejnáročnějšími učitelkami jsou jí její dvě dcery (16 a 11 let).

Je přesvědčená o tom, že není nutné si pamatovat každou blbost, ale umět ji vždy najít, dát jí patřičnou váhu a zasadit do společenského kontextu. Neplést si fakta s názory, neustále hledat, zvažovat, zkoumat a interpretovat.

jitka.matyasova@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: středa 15:00 - 16:00 hod.


Ing. Daniel Kopecký

Učitel přírodovědných předmětů a informatiky

Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou obor Technologie organických látek a chemické speciality pod vedením prof. Paška. Daniel je spoluautorem dvou technologií, a to technologie na výrobu kyseliny mravenčí a výrobu aditiva do nafty.

Po škole pracoval jako chemický projektant ve firmě Casaleproject a.s., kde se věnoval projekci výroby kyseliny dusičné, následně ve společnosti Zentiva a. s., kde stojí za vyřešením složitého projektu na výrobu léku na onkologická onemocnění.

Během studia a rané fáze kariéry se naučil programovat. Setkal s několika programovacími jazyky (Maple, Matlab, Visual Basic, C, Javascript a Python). Právě Python Daniela natolik uchvátil, že se odklonil od kariéry chemického inženýra a dva roky se živil jako vývojář webové aplikace Národní repozitář v konsorciu státních institucí Národní technické knihovny, Vysoké školy chemicko‑technologické a sdružení Cesnet.

Daniela baví poznávat svět a zkoumat jak věci okolo něho fungují. Nabídku učit přijal, protože věří, že cesta k lepší společnosti vede přes smysluplné vzdělání.

Ve volném čase rád sportuje, baví se s přáteli, hraje deskové hry nebo čte populárně naučnou literaturu.

daniel.kopecky@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: středa 10:20 - 10:50 hod.


Marek Valášek

Učitel matematiky

Známý Matematicator, oblíbený youtuber a Zlatý Amos 2022 (nejoblíbenější učitel v České republice pro školní rok 2021/22).

Učí od roku 2000 a pomáhá lidem porozumět matematice, fyzice a statistice. Připravuje také studenty na přijímací zkoušky na všechny typy středních i vysokých škol.

Jeho matematická videa na Youtube mají miliony zhlédnutí, kanál samotný má přes 80 tisíc odběratelů, úspěch slaví i matematické kurzy na LearnTube.

Studoval Matematicko-fyzikální fakultu UK.

marek.valasek@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: pondělí 12 - 13 hod.


Mgr. Dominik Obruča

Učitel geografie a humanitních předmětů

Vystudoval sociologii na FF UK a mezinárodních rozvojová studia na PřF UPOL. Rád objevuje cizí kultury, chodí po horách, nejednu zemi projel stopem s batohem na zádech. V sedmnácti letech odejel na rok do USA, kde studoval na střední škole. Během vysokoškolských studií pobýval v indickém Pune, kde realizoval výzkum zaměřený na vnitřní migraci, jeden semestr studoval italském Turíně a absolvoval stáž v Bratislavě. Během uprchlické krize v letech 2015-2016 se jako dobrovolník účastnil humanitární pomoci na Balkáně a v Řecku. Tuto zkušenost popsal v dokumentární próze Berkasovo.

Publikoval řadu článků s cestovatelskou a rozvojovou tematikou, píše sloupky, povídky nebo třeba absurdní dramata. Kromě knihy o pomoci uprchlíkům vydal také sbírku básní. Na svých cestách rád fotí, již několik let se věnuje cyklu experimentálních fotografií Svět v odrazech. Ukázky literární i fotografické tvorby naleznete na webu www.dominikobruca.eu.

Od svých deseti let je členem skautské organizace, několik let se podílel na vedení chlapeckého oddílu. Inspirují ho ekumenické iniciativy, například komunita Taizé nebo umělecké uskupení Karavana.

Není přítelem šprtání dlouhých seznamů encyklopedických informací, za důležité považuje především umět s informacemi pracovat, kriticky nad nimi přemýšlet a hledat širší souvislosti.

dominik.obruca@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: pondělí 14 - 15 hod.


Eileen Nidrle

Učitelka španělštiny, rodilá mluvčí

Vystudovala Právnickou fakultu Národní polytechnické univerzity v Nikaragui. Během studia a po něm pracovala jako ředitelka Karibské mládežnické organizace v Nikaragui a získala několik let zkušeností s vedením sociálních programů pro opětovné začlenění mladých jedinců do vzdělávání a snížení rizikových faktorů pro mládež v Latinské Americe. Později se zapsala jako expertka na zahraniční věci do Národního parlamentu Nikaraguy, kde byla poradkyní a asistovala při diplomatických fórech a mnohostranných smlouvách.

Její porozumění regionu LATAM a doméně španělštiny, angličtiny a portugalštiny jí dalo příležitost stát se právním poradcem pro různé veřejné a soukromé investiční projekty v regionu v oblastech, jako je obnovitelná energie, biopaliva, agrotechnologie, udržitelné urbanizace atd. V důsledku toho založila svůj první podnikatelský projekt věnovaný pěstování včel a výrobě včelích produktů, kvůli čemuž také hodně cestovala a jednoho dne dorazila do Prahy, kde se provdala a nyní žije.

Eileen pevně věří v poskytování nejlepšího možného vzdělání pro mládež, aby se vytvořila lepší společnost užívající si kulturu míru a udržitelného pokroku mezi národy. Ráda pěstuje své koníčky: zpívání, hraní hudby, šití oděvů, vaření, cestování, malování, hraní videoher a také ráda chodí na výlety a cvičí zumbu.

eileen.nidrle@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: úterý 15 - 16 hod.


Ing. Milada Klubalová, Ph.D

Spolutvůrce humanitního kurikula, přednášející témat z oblastí finančnictví a finanční gramotnosti

Vystudovala obor Finance a celou dosavadní dvacetiletou pracovní kariéru strávila v bankovnictví. V současné době působí na pozici Chief Operating Officer v české pobočce korporátní banky HSBC v Praze, v minulosti vedla mj. Risk management v české poboččce Credit Agricole. Součástí její práce je příprava krizových scénářů a vždy chce mít na vše záložní plán (nebo nejlépe několik).

Aktivně se věnuje mentoringu, osobnímu rozvoji a klade důraz na duševní zdraví a work-life balance. S manželem a dětmi (12 a 9 let) tráví volný čas aktivně na horách a na vodě, obvykle ve společnosti skvělých přátel

milada.klubalova@itgymnazium.cz 


Zuzana Vedej, DiS

Asistent pedagoga, učitelka tělocviku, back office asistent

Vystudovala Vysokou školu tělesné výchovy a sportu Palestra, obor Management tělesné výchovy a sportu. Na Palestře při rodičovské dovolené absolvovala také roční vzdělávací program v oboru Výživový specialista. V oblasti sportu se nadále vzdělává, nejnověji získala osvědčení jako instruktor zdravotní tělesné výchovy a prošla výcvikem na lektora TRX či CROSSFIT. Kromě sportu se profesně věnovala komunikaci se zákazníky, firemnímu vzdělávání se zaměřením na odbornost a komunikační dovednosti.

Sport je pro Zuzanu nejen pracovní náplní, ale především koníčkem a životním stylem. Radost z pohybu dokáže předat dětem i dospělým. Má početnou rodinu, relax nachází v poslechu hudby.

zuzana.vedej@itgymnazium.cz 


Mgr. Eva Kotlánová, Ph.D.

Učitelka Science

Vystudovala doktorské studium na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně, obor Zoologie. Po studiích pracovala na Oddělení ochrany přírody na ředitelství Státní inspekce životního prostředí, kde měla na starost oblast druhové ochrany a GMO. Dále pracovala na Státním fondu životního prostředí, kde se věnovala poradenství v oblastí dotací. Následně absolvovala program Učitel naživo, který je zaměřen na přípravu budoucích učitelů a zároveň pedagogické minimum na UK. Po absolvování těchto programů učila na základní škole v Zelenči u Prahy.

eva.kotlanova@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: úterý 13 - 14 hod.


Mgr. Jan Brožek

Učitel tělocviku

Vždy miloval sport a cestování, proto se po gymnáziu rozhodl, že jeho alma mater bude Karlova Univerzita - Fakulty tělesné výchovy a sportu (FTVS) a Přírodovědecká fakulta (PřF). Je instruktor lyžování, snowboardingu a fitness. Zastává názor, že to nejlepší, co Vás může v profesním životě potkat je, dělat to, co máte rádi.

Pochází ze severočeského Mostu. Do Prahy se přestěhoval na studia. Hrál 2. fotbalovou ligu a procestoval skoro celý svět. Razí heslo jak vy ke mně, tak já k vám. Chce, aby se na jeho hodiny studenti těšili a zažívali pocit, že se učí nové věci. 

jan.brozek@itgymnazium.cz


Adéla Tuhá

Studentka Fakulty pedagogické UK, obor Informační technologie a Matematika se zaměřením na vzdělávání

Na 1. IT Gymnáziu učí jako tandemová učitelka matematiku, IT a Science. Každé léto jezdí coby programová vedoucí na dětské tábory zaměřené na výuku angličtiny. Sama je držitelkou certifikátu CAE z angličtiny na úrovni C2.

Volný čas ráda tráví s přáteli, je též nadšeným samoukem hry na ukulele. 

adela.tuha@itgymnazium.cz  


Lukáš K.

Specialista na kybernetickou bezpečnost 

Lukáš k nám dochází z praxe. Zabývá se vyšetřováním v kyberprostoru, kybernetickými útoky a IT forenzními postupy. V tomto oboru má desetiletou praxi. V rámci informatiky připravuje témata týkající kybernetické bezpečnosti, jeho hodiny probíhají velmi prakticky a názorně.


Ing. Jan Stuchlík

Učitel informatiky, supervizor informatického kurikula

Studoval na Fakultě elektrotechnické ČVUT obor systémové programování s přesahem do počítačové grafiky.

Dlouhou dobu působil jako programátor, team leader a softwarový architekt ve firmě Aquasoft, kde tvořil velké informační systémy především pro státní správu.

S počítači pracuje již od dětství a prošel si vývojem od 8bitových až po ty dnešní 64bitové, od nahrávání programů z kazetového magnetofonu až po komunikaci s farmou výpočetních serverů v cloudu. V současné době pracuje na volné noze na několika projektech. Baví ho vesmír, 3D tisk, drobný hardware a samozřejmě programování. Má tři děti.

jan.stuchlik@itgymnazium.cz  


Líbí se ti naše vize a chtěl/a by ses připojit k nám to týmu?