Jsme IT odborníci a pedagogové
Hledáme odvážné a kreativní kolegy

Máme dvacetiletou zkušenost v oblasti vývoje informačních systémů,

IT managamentu a řízení lidí. Máme pedagogické vzdělání a přímou pedagogickou zkušenost na státních a soukromých školách.

Hledáme odvážné a kreativní kolegy, kteří by chtěli pracovat v našem týmu.

Rozhodli jsme se spojit své zkušenosti z působení v komerční IT sféře a české školní praxe a pojmout gymnaziální učivo zcela nově, aby odpovídalo potřebám moderního vzdělávání.

Mgr. Markéta Fibigerová

Ředitelka školy

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK, obor Učitelství pro 2. a 3. stupeň: Český jazyk a Dějepis. Během studia v humanitním oboru se začala věnovat programování a technické analýze, stála u založení firmy 1. PF, s.r.o. zaměřené na vývoj sofware a dodávku IT řešení a služeb, která již více než dvacet let působí na trhu.

Ve volném čase se věnuje horolezectví, vysokohorské turistice a skialpinismu, kde má dokonce instruktorské oprávnění. Má dvě děti ve věku 9 a 12 let.

marketa.fibigerova@itgymnazium.cz

Mgr. Markéta Tuhá

Provozní manažerka školy

Vystudovala Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem, obor Učitelství pro 1. stupeň. Působila jako učitelka, ředitelka základní školy, metodik, podílela se na vývoji inovativních projektů do škol. V současné době se věnuje řízení vlastní firmy https://www.gusto-energy.cz, jejíž hlavní náplní je výroba technologických rozvaděčů.

Ve volném čase ráda cestuje, především v podobě karavanismu. Má dvě děti ve věku 17 a 19 let.

marketa.tuha@itgymnazium.cz

Mgr. Radka Čapková

Učitelka humanitních předmětů a cizích jazyků

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK, obor Učitelství pro 2. a 3. stupeň: Český jazyk a Dějepis, má státní zkoušky z anglického a španělského jazyka.

Pracovní vítr ji od učitelství zavál do policejního světa. Nejprve pracovala u Interpolu a poté u kriminální policie, kde se věnovala problematice mezinárodního pátrání po pohřešovaných dětech a cílenému pátrání po hledaných osobách.

Nyní se rozhodla připojit k týmu podobně smýšlejících, kreativních a aktivních lidí a vybudovat s nimi novou školu.  "Škola by měla být pro žáky především průvodcem v současné záplavě strohých dat a faktů, stále se měnících pravidel a výjimek, a učit vše v celistvosti a kauzalitě, potřebně a využitelně pro dnešní svět a skutečný život."

Má dvě děti ve věku 9 a 12 let. Ve volném čase ráda sportuje, cestuje, nebo třeba v barech dělá stojky a doma peče dorty.

radka.capkova@itgymnazium.cz

Bc. Pavel Krulec

Spolutvůrce informatického kurikula

Studuje softwarové inženýrství na Fakultě elektrotechnické na ČVUT.

Svět IT ho uchvátil již v dětství. Ještě na gymnáziu v rámci svého kroužku učil děti programovat hry a roboty. Stal se autorem cvičebnice pro LEGO Mindstorms.
Baví ho řešení technických výzev a problémů. Spolu se svým týmem zvítězil v řadě mezinárodních hackathonů, kde si vyzkoušel práci na mnoha zajímavých projektech.
Věří, že novou dovednost si člověk nejlépe osvojí praxí, experimentováním a čtením chybových hlášek. Klid v hlavě hledá při jízdě na kole a lezení po všem možném.

pavel.krulec@itgymnazium.cz

Mgr. Matěj Klusáček

Učitel informatiky a matematiky

Vystudoval Fakultu informatiky Masarykovy univerzity, obor Matematická Informatika, dodělává si pedagogické vzdělání.

Po několikaleté zkušenosti jako programátor, kartograf či moderátor se finálně našel v učitelské profesi. Vede kroužky programování a jeho mozek stráví nejvíce času vymýšlením úkolů pro jiné, ať už pro procvičování chtivé školáky, po netradičním zážitku dychtivé firmy i jednotlivce, či v minulosti i pro hráče největší šifrovací hry v celé republice.

Slunečné i deštivé dny tráví v lesích při hledání kontrolních bodů na závodech a trénincích orientačního běhu. V zimě pak na běžkách nebo v kulturních zařízeních.

matej.klusacek@itgymnazium.cz

Mgr. Petr Matyáš

Učitel informatiky a přírodovědných předmětů

Vystudoval Fakultu informatiky Masarykovy univerzity v Brně, obor Informatika. Po studiích působil na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Bezprostředně po vzniku Fakulty informačních technologií ČVUT zakotvil jako odborný asistent zde. Cenné zkušenosti získal při tvorbě náplně a studijních materiálů předmětů, které v počátcích fakulty vyučoval. Kromě toho tři roky působil jako manažer softwarového projektu. Protože vzdělávání a práci s dětmi a mládeží propadl, působí v posledních letech i jako středoškolský pedagog.

Jeho největším koníčkem je rodina a spolek Opři se, který s dalšími dobrovolníky založil. Jeho cílem je pomáhat dětem z dětských domovů v integraci do společnosti, pořádá pro ně především pohybově zaměřené aktivity, nabízí jim doučování a snaží se jim být oporou po odchodu z domovů. Petr se rád věnuje cyklistice, turistice, lyžování, má rád dobrou muziku a divadlo. Má dvě děti ve věku 5 a 9 let.

petr.matyas@itgymnazium.cz