Jsme odborníci a pedagogové

Máme dvacetiletou zkušenost v oblasti vývoje informačních systémů, IT managementu a řízení lidí. Máme pedagogické vzdělání a přímou pedagogickou zkušenost na státních a soukromých školách. Hledáme odvážné a kreativní kolegy, kteří by chtěli pracovat v našem týmu. 

Mgr. Markéta Fibigerová

Ředitelka a zřizovatelka školy, učitelka informatiky a tělocviku

Rozhovory, články, podcasty... 

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK, obor Český jazyk a Dějepis. Během studia v humanitním oboru se naučila programovat a u toho na dvacet let zůstala. Věnovala se nejen vývoji aplikací a systémů, ale i řízení lidí v rodinné firmě 1. PF. Zkušenosti z komerční sféry a práce s lidmi ji vedly k tomu založit střední školu, kde se bude učit smysluplně a s největším akcentem na pochopení souvislostí a porozumění současnému světu.

V roce 2021 byla Hospodářskými novinami a CzechCrunch zvolena mezi 20 nejinovativnějších osobností Česka za rok 2020. Cestovala po zemích jako je Venezuela, Mexiko, Peru, Tanzánie, Indie, Čína, Írán nebo Izrael. Ve volném čase se věnuje horolezectví, lyžování, vysokohorské turistice a skialpinismu, kde má i instruktorské oprávnění. O horách též píše. Její názory na školství si můžete přečíst na aktualne.cz/blogy/marketa-fibigerova. Má dvě děti ve věku 14 a 17 let.

marketa.fibigerova@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: úterý 16:30 - 17:30 hod.  


Mgr. Markéta Tuhá

Zástupkyně ředitelky a zřizovatelka školy, učitelka předmětu Vuelta, výchovný poradce

Vystudovala Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem, obor Učitelství pro 1. stupeň. Působila 8 let jako učitelka na základní škole. Poté vyměnila aktivní učitelství za práci metodika a školitele, podílela se na vývoji inovativních projektů do škol. Založila vlastní podnikání Gusto Energy ve zcela odlišném oboru projekce a výroby technologických rozvaděčů, automatizace průmyslových strojů a zavádění technologie IoT.

Impulsem pro návrat do pedagogické profese byla spolupráce se sítí soukromých základních škol Heuréka, kde několik let pracovala jako ředitelka základní školy. Stála u zrodu a podílí se na řízení 1. IT Gymnázia, zajišťuje zejména administrativní záležitosti a hladký provoz školy.

Od roku 2014 spolupracuje s organizací AFS. Jako hostitelská rodina uvítala její rodina na 3 -10 měsíců studenty a studentky z Chile, Turecka, Bosny a Hercegoviny, Itálie a Maďarska. Je aktivním členem Okrášlovacího spolku Rašín. Má dvě děti ve věku 21 a 24 let.

marketa.tuha@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: úterý 16 - 17 hod.


Mgr. Radka Čapková

Učitelka humanitních předmětů a cizích jazyků

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK, obor Učitelství pro 2. a 3. stupeň: Český jazyk a Dějepis, má státní zkoušky z anglického a španělského jazyka.

Pracovní vítr ji od učitelství zavál do policejního světa. Nejprve pracovala u Interpolu a poté u kriminální policie, kde se věnovala problematice mezinárodního pátrání po pohřešovaných dětech a cílenému pátrání po hledaných osobách. 

Rozhodla připojit k týmu podobně smýšlejících, kreativních a aktivních lidí a vybudovat s nimi novou školu.  "Škola by měla být pro žáky především průvodcem v současné záplavě strohých dat a faktů, stále se měnících pravidel a výjimek, a učit vše v celistvosti a kauzalitě, potřebně a využitelně pro dnešní svět a skutečný život."

radka.capkova@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: čtvrtek 13 - 14 hod., případně jiný čas dle domluvy


Mgr. Petr Matyáš

Učitel informatiky, matematiky a přírodovědných předmětů 

Vystudoval Fakultu informatiky Masarykovy univerzity v Brně, obor Informatika. Po studiích působil na Fakultě elektrotechnické ČVUT. Bezprostředně po vzniku Fakulty informačních technologií ČVUT zakotvil jako odborný asistent zde. Cenné zkušenosti získal při tvorbě náplně a studijních materiálů předmětů, které v počátcích fakulty vyučoval. Kromě toho tři roky působil jako manažer softwarového projektu. Protože vzdělávání a práci s dětmi a mládeží propadl, působí v posledních letech i jako středoškolský pedagog.

Jeho největším koníčkem je rodina a spolek Opři se, který s dalšími dobrovolníky založil. Jeho cílem je pomáhat dětem z dětských domovů v integraci do společnosti, pořádá pro ně především pohybově zaměřené aktivity, nabízí jim doučování a snaží se jim být oporou po odchodu z domovů. Petr se rád věnuje cyklistice, turistice, lyžování, má rád dobrou muziku a divadlo. Má dvě děti ve věku 10 a 13 let. 

petr.matyas@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: pondělí 11:05 - 11:50 hod.


Bc. Ladislav Kožej

Učitel informatiky, tandemový učitel

Vystudoval aplikovanou informatiku na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Již během studia se začal živit jako programátor a k tomu se rozhodl učit na střední škole.  S programováním původně začal, protože chtěl vytvářet hry, cesta ho však zavedla k vývoji webových aplikací a informačních systémů pro různé firmy. 

Baví ho předávat své zkušenosti ostatním a pomáhat žákům orientovat se v IT oblasti. Rád si chodí si zaběhat a sem tam udělá přítah. Zbožňuje sci-fi a hraní her, ať už deskových, nebo těch počítačových. 

ladislav.kozej@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: čtvrtek 10:00 - 11:00 hod. 


Gheslaine Birkenberger

Rodilá mluvčí z USA, učitelka angličtiny a hudby

Absolventka státní univerzity v centrálním Connecticutu, kde získala titul v oboru historie a certifikaci v elementárním vzdělávání.

Gheslaine, původem ze Spojených států, byla v dětství velmi ovlivněna hudbou a vedena řadu let pro dráhu profesionální operní pěvkyně. Nakonec se rozhodla vystudovat vzdělávání a přitom se věnovala sborové činnosti a působila v pěvěckých uskupeních. Po skončení školy pracovala jako učitelka, poté se rozhodla odcestovat do Prahy, která ji nadchla.

Ve svém volném čase ráda prozkoumává historické zákoutí Prahy, sleduje hororové filmy a zpívá.

ghes.birkenberger@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: pondělí 09:00 - 10:00 hod.  


Bc. Monika Píchová, Dis

Učitelka tělocviku a výtvarné výchovy v rámci humanitních předmětů

Vystudovala Vysokou školu tělesné výchovy a sportu Palestra, obor Sportovní a volnočasový pedagog a též Vyšší odbornou školu pedagogickou, obor Předškolní pedagog a instruktor výtvarné tvorby pro děti a mládež. Při studiích zamířila do mateřské školy jakožto paní učitelka. Svou pedagogickou činnost si rozšířila o zahraniční pobyt pro pedagogy v UK zaměřený na CLIL - pedagogický přístup, z AJ má státní zkoušku. Dále začala působit jako trenérka atletiky přípravek a mladších žáku v AC Líbeznice, kde stále působí. V dalších volnočasových aktivitách se věnuje výtvarné tvorbě dětí, mládeže i dospělých. Práci s dětmi a mládeží bere jako jedinečnou cestu vzájemného růstu, motivace a inspirace.

Monika ve volném čase ráda maluje obrazy, vyráží do přírody a hor, poslouchá hudbu. Baví ji cyklistika, běhání, horolezení, čas s přáteli a dobré filmy. Má dvě děti ve věku 14 a 18 let.

monika.pichova@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: středa 13:00 - 14:00 hod.  

Mgr. Jitka Matyášová

Učitelka humanitních předmětů

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK, obor Učitelství pro 2. a 3. stupeň: Český jazyk a Dějepis. Během studia na vysoké škole si udělala kurz Starožitnictví, pracovala jako průvodkyně na středověkém hradě, dále také pro restaurátorskou firmu nebo dělala korektury textů. Když pak přišla nabídka zkusit práci v archivu, neodolala. Spolu s kolegy archiváři se kromě zpřístupňování archiválií z fondů Archivu bezpečnostních složek snažila ukázat žákům a studentům všech stupňů škol, že archiv nemusí být jen řada regálů se starými papíry v krabicích, ale živá historie přiblížená prostřednictvím edukačních programů a exkurzí, spolupracovala též s kolegy z IT oddělení na projektech a programech, které badatelům usnadňují studium zdigitalizovaných archiválií. 

Ve volném čase stále něco čte a ráda chodí pozorovat kulturní život města, architekturu, galerie, kluby a kavárny, zároveň ale ráda tráví čas i v klidu v přírodě. Se sportovními kolegy učiteli ji spojuje láska k horám a lyžování. 

Je přesvědčená o tom, že není nutné si pamatovat každou blbost, ale umět ji vždy najít, dát jí patřičnou váhu a zasadit do společenského kontextu. Neplést si fakta s názory, neustále hledat, zvažovat, zkoumat a interpretovat.

jitka.matyasova@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: pondělí 15:00 - 16:15 - sudý týden (případně jiný čas dle domluvy)


Ing. Daniel Kopecký

Učitel přírodovědných předmětů a informatiky

Vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou obor Technologie organických látek a chemické speciality pod vedením prof. Paška. Daniel je spoluautorem dvou technologií, a to technologie na výrobu kyseliny mravenčí a výrobu aditiva do nafty.

Po škole pracoval jako chemický projektant ve firmě Casaleproject a.s., kde se věnoval projekci výroby kyseliny dusičné, následně ve společnosti Zentiva a. s., kde stojí za vyřešením složitého projektu na výrobu léku na onkologická onemocnění.

Během studia a rané fáze kariéry se naučil programovat. Setkal s několika programovacími jazyky (Maple, Matlab, Visual Basic, C, Javascript a Python). Právě Python Daniela natolik uchvátil, že se odklonil od kariéry chemického inženýra a dva roky se živil jako vývojář webové aplikace Národní repozitář v konsorciu státních institucí Národní technické knihovny, Vysoké školy chemicko‑technologické a sdružení Cesnet.

Daniela baví poznávat svět a zkoumat jak věci okolo něho fungují. Nabídku učit přijal, protože věří, že cesta k lepší společnosti vede přes smysluplné vzdělání.

Ve volném čase rád sportuje, baví se s přáteli, hraje deskové hry nebo čte populárně naučnou literaturu.

daniel.kopecky@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: středa 12:30 - 13:00 hod.


Marek Valášek

Učitel matematiky

Známý Matematicator, oblíbený youtuber a Zlatý Amos 2022 (nejoblíbenější učitel v České republice pro školní rok 2021/22).

Učí od roku 2000 a pomáhá lidem porozumět matematice, fyzice a statistice. Připravuje také studenty na přijímací zkoušky na všechny typy středních i vysokých škol.

Jeho matematická videa na Youtube mají miliony zhlédnutí, kanál samotný má přes 80 tisíc odběratelů, úspěch slaví i matematické kurzy na LearnTube.

Studoval Matematicko-fyzikální fakultu UK.

marek.valasek@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: pondělí 12 - 13 hod.


Mgr. Dominik Obruča

Učitel humanitních předmětů

Vystudoval sociologii na FF UK a mezinárodních rozvojová studia na PřF UPOL. Rád objevuje cizí kultury, chodí po horách, nejednu zemi projel stopem s batohem na zádech. V sedmnácti letech odejel na rok do USA, kde studoval na střední škole. Během vysokoškolských studií pobýval v indickém Pune, kde realizoval výzkum zaměřený na vnitřní migraci, jeden semestr studoval italském Turíně a absolvoval stáž v Bratislavě. Během uprchlické krize v letech 2015-2016 se jako dobrovolník účastnil humanitární pomoci na Balkáně a v Řecku. Tuto zkušenost popsal v dokumentární próze Berkasovo.

Publikoval řadu článků s cestovatelskou a rozvojovou tematikou, píše sloupky, povídky nebo třeba absurdní dramata. Kromě knihy o pomoci uprchlíkům vydal také sbírku básní. Na svých cestách rád fotí, již několik let se věnuje cyklu experimentálních fotografií Svět v odrazech. Ukázky literární i fotografické tvorby naleznete na webu www.dominikobruca.eu.

Od svých deseti let je členem skautské organizace, několik let se podílel na vedení chlapeckého oddílu. Inspirují ho ekumenické iniciativy, například komunita Taizé nebo umělecké uskupení Karavana.

Není přítelem šprtání dlouhých seznamů encyklopedických informací, za důležité považuje především umět s informacemi pracovat, kriticky nad nimi přemýšlet a hledat širší souvislosti.

dominik.obruca@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: pondělí 14 - 15 hod.


Štěpán Bechynský

Učitel informatiky

Microsoft Certified Trainer s aprobací na jedenáct kurzů s více než dvacetiletou praxí ve vzdělávání dospělých v IT.

První kód napsal v roce 1986 na IQ151 v jazyce Basic. Více než dvacet let se věnuje vzdělávání dospělých v oboru IT. Začínal s technologiemi jako MS DOS a Windows 3.1. Nyní pracuje ve společnosti Microsoft jako lektor pro zákazníky. Je také dlouholetý dobrovolný lektor v Czechitas.

Láska k vaření ho dohnala až tak daleko, že se před pár lety dálkově vyučil kuchařem. Kromě rodiny vaří i na komunitních IT akcích, kde také přednáší. A ano, vařil i studentům školy.

stepan.bechynsky@itgymnazium.cz


Ing. Milada Klubalová, Ph.D

Spolutvůrce humanitního kurikula, přednášející témat z oblastí finančnictví a finanční gramotnosti

Vystudovala obor Finance a celou dosavadní dvacetiletou pracovní kariéru strávila v bankovnictví. V současné době působí na pozici Chief Operating Officer v české pobočce korporátní banky HSBC v Praze, v minulosti vedla mj. Risk management v české poboččce Credit Agricole. Součástí její práce je příprava krizových scénářů a vždy chce mít na vše záložní plán (nebo nejlépe několik).

Aktivně se věnuje mentoringu, osobnímu rozvoji a klade důraz na duševní zdraví a work-life balance. S manželem a dětmi (11 a 14 let) tráví volný čas aktivně na horách a na vodě, obvykle ve společnosti skvělých přátel

milada.klubalova@itgymnazium.cz 


Zuzana Vedej, DiS

Asistent pedagoga, učitelka tělocviku, back office asistent

Vystudovala Vysokou školu tělesné výchovy a sportu Palestra, obor Management tělesné výchovy a sportu. Na Palestře při rodičovské dovolené absolvovala také roční vzdělávací program v oboru Výživový specialista. V oblasti sportu se nadále vzdělává, nejnověji získala osvědčení jako instruktor zdravotní tělesné výchovy a prošla výcvikem na lektora TRX či CROSSFIT. Kromě sportu se profesně věnovala komunikaci se zákazníky, firemnímu vzdělávání se zaměřením na odbornost a komunikační dovednosti.

Sport je pro Zuzanu nejen pracovní náplní, ale především koníčkem a životním stylem. Radost z pohybu dokáže předat dětem i dospělým. Má početnou rodinu, relax nachází v poslechu hudby.

zuzana.vedej@itgymnazium.cz 


Mgr. Eva Kotlánová, Ph.D.

Učitelka Science

Vystudovala doktorské studium na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně, obor Zoologie. Po studiích pracovala na Oddělení ochrany přírody na ředitelství Státní inspekce životního prostředí, kde měla na starost oblast druhové ochrany a GMO. Dále pracovala na Státním fondu životního prostředí, kde se věnovala poradenství v oblastí dotací. Následně absolvovala program Učitel naživo, který je zaměřen na přípravu budoucích učitelů a zároveň pedagogické minimum na UK. Po absolvování těchto programů učila na základní škole v Zelenči u Prahy.

eva.kotlanova@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: čtvrtek 11 - 12 hod.


Mgr. Jan Brožek

Učitel tělocviku

Vždy miloval sport a cestování, proto se po gymnáziu rozhodl, že jeho alma mater bude Karlova Univerzita - Fakulty tělesné výchovy a sportu (FTVS) a Přírodovědecká fakulta (PřF). Je instruktor lyžování, snowboardingu a fitness. Zastává názor, že to nejlepší, co Vás může v profesním životě potkat je, dělat to, co máte rádi.

Pochází ze severočeského Mostu. Do Prahy se přestěhoval na studia. Hrál 2. fotbalovou ligu a procestoval skoro celý svět. Razí heslo jak vy ke mně, tak já k vám. Chce, aby se na jeho hodiny studenti těšili a zažívali pocit, že se učí nové věci. 

jan.brozek@itgymnazium.cz


Adéla Tuhá

Studentka Fakulty pedagogické UK, obor Informační technologie a Matematika se zaměřením na vzdělávání

Na 1. IT Gymnáziu učí jako tandemová učitelka matematiku, IT a Science. Každé léto jezdí coby programová vedoucí na dětské tábory zaměřené na výuku angličtiny. Sama je držitelkou certifikátu CAE z angličtiny na úrovni C2.

Volný čas ráda tráví s přáteli, je též nadšeným samoukem hry na ukulele. 


adela.tuha@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: úterý a středa - 15:00 - 16:00 hod.


Lukáš K.

Specialista na kybernetickou bezpečnost 

Lukáš k nám dochází z praxe. Zabývá se vyšetřováním v kyberprostoru, kybernetickými útoky a IT forenzními postupy. V tomto oboru má desetiletou praxi. V rámci informatiky připravuje témata týkající kybernetické bezpečnosti, jeho hodiny probíhají velmi prakticky a názorně.


Mgr. Martin Brummer

Školní psycholog

Vystudoval obor Psychologie na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Během svého studia se věnoval primární prevenci při práci s třídními kolektivy ve školách pod společnostmi Prevalis a Křesťanská pedagogicko-psychologická poradna. Pracoval pět let jako psycholog v Pedagogicko-psychologické poradně Středočeského kraje, kde se zabýval diagnostikou, poradenstvím a intervencím pro děti s učebními a výchovnými obtížemi. Jako doktorand působí na své alma mater, pod kterou publikuje články a kde vyučuje a vede diplomové práce. Vedle řady stáží a kratších školení absolvoval kurz krizové intervence (Lektor4u – 150 hodin) a dokončuje kurz psychologa ve zdravotnictví (Filozofická fakulta UK – 270 hodin).

V oblasti psychologie se věnuje především psychobiografii a evoluční psychologii. Rád čte humornou fantasy a sci-fi. Chodí do přírody, baví ho hrát deskové a figurkové hry se svými přáteli. Přes osm let se věnuje šermu s holí – canne de combat. Je milovníkem Itálie, její kultury, lidí a přírody v okolí Padovy a Verony, kde několik měsíců studoval a pracoval a kam se rád vrací.  

martin.brummer@itgymnazium.cz, konzultační hodiny pondělí 8:30 - 10:00


Mgr. Katarína Ballová

Učitelka Science

Vystudovala Fakultu Jadernou a Fyzikálně Inženýrskou na ČVUT v Praze. Po ukončení studia se její kariéra rozvíjela v oblasti chemie a farmacie, které se věnovala téměř 15 let. Již v průběhu jejího působení ve farmacii se začala věnovat lektorské činnosti. Odbornost si doplnila složením Autorizované zkoušky z profesní kvalifikace Lektor dalšího vzdělávání. Následně absolvovala UK Praha – Pedagogická fakulta, obor chemie pro SŠ.

Její zájem o vědu a vzdělávání ji vedl k rozhodnutí se z farmacie zcela přesunout do oblasti vzdělávání. Od roku 2015 působí jako učitel fyziky a chemie a snaží se své studenty vést ke zvídavému pohledu na svět a k chuti odhalovat a chápat základní zákonitosti dějů kolem nás. Neustále rozvíjí své pedagogické dovednosti a hledá tak cestu, jak nadšení pro obor co nejlépe předat svým studentům. Absolvovala dvouletý projekt Heuristická výuka fyziky prakticky, organizovanou MFF UK a nadací Depositum Bonum, a vzdělávací program "Naučte se učit" (ČSTPMJ). Díky svému profesnímu pozadí přináší do výuky cit pro výběr podstatných informací a její větší návaznost na praktické uplatnění.

Vzdělávání je pro ni nejen práce, ale i koníček. Je Certifikovaným trenérem paměti I. stupně, členem společnosti ČSTPMJ a ve volném čase příležitostně organizuje kurzy trénování paměti pro seniory.

Má dva syny a relaxuje při malování.

katarina.ballova@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: pondělí 10:00 - 11:00 hod.


Mgr. Markéta Bělochová

PR, back office specialista 

Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, obor Učitelství pro 1. stupeň. Několik let učila na základní škole napříč stupni. Její specializace je tělesná výchova. Během studia se stala instruktorem plavání, lyžování a zároveň zdravotníkem zotavovacích akcí.

Mnoho let jezdila jako oddílový vedoucí letních táborů FN Bulovka. Vedla sportovní a kreativní kroužky pro děti mladšího školního věku.

Je milovníkem jógy a gastronomie. Ve volném čase ráda sportuje, chodí po lesích a učí se novým dovednostem. 

marketa.belochova@itgymnazium.cz


Ing. Jan Krivošej

Učitel Science

Vystudoval Fakultu strojní na ČVUT v Praze, kde se dále věnuje Ph.D. studiu a rozmanitým projektům spojených s tímto studiem. Mimo studium doktorátu se věnuje programování v odvětví IoT, což zahrnuje celou paletu nástrojů od hardware až po cloud.

Učení a doučování jej provází už od základní školy, kde získání titulů "nejlepší žák základní školy, gymnázia a Fakulty strojní na ČVUT" vedlo ostatní žáky k vyhledání pomoci s učivem právě u něj.

Během studií se mu také podařilo získat téměř pokaždé první příčky v krajských matematicko-fyzikálních soutěžích a dostat se do výběru pro celostátních matematické i fyzikální soustředění. Ve svém volném čase se intenzivně věnuje tanci a také jeho výuce. Jeho zaměření na tzv. "desítku" (pět latinskoamerických tanců a pět standartních tanců) vyžaduje pobyt na parketě téměř každý den.

Mimo tance se velmi rád učí novým věcem a má rád cestování.

jan.krivosej@itgymnazium.cz


Ing. Vojtěch Novák, Ph.D.

Učitel IoT

Vystudoval Českou zemědělskou univerzitu v Praze, kde také dokončil své Ph.D. studium. Na katedře informačních technologií zůstal jako vyučující, kde přednáší a specializuje se na IoT. Dále také spolupracuje s Katedrou informačních technologií ČZU, kde působí jako mentor hackathonů, školitel specializovaných seminářů a jako konzultant závěrečných prací studentů.

Vojta je významnou postavou v oblasti technologií Internetu věcí (IoT) v České republice. V roce 2017 se svými kolegy založil společnost JoTio Tech. Firmu, která se specializuje na IoT v různých odvětvích, jako je průmysl, zemědělství, energetika, doprava a další. Aktivně se věnuje publikační činnosti a mnoha grantům.

Svůj volný čas rád tráví cestováním, lyžováním nebo tancem. Ve svém nabitém programu si nachází čas i na dobrovolnické aktivity u Českého červeného kříže, kde je jeden z velitelů družstva dobrovolníků. 

vojtech.novak@itgymnazium.cz


Mgr. Martin Žemlička 

Učitel humanitních předmětů

Martin se věnuje pedagogické praxi už od svého studia na VŠ, láska k historii ho přivedla až k doktorátu v oboru  českých dějin (specializace středověk: historická geografie, dějiny osídlení), ale osud ho zavál do Brazílie, kde se věnoval výuce jazyka (angličtiny, němčiny a češtiny). Zároveň si našel čas na studium v oboru marketingu (MBA) na Univerzitě v São Paulu (USP) a v rámci volných kurzů trávil čas nad tvorbou grafických děl v aplikacích od Adobe.

Po příjezdu do ČR začal vedle učitelství působit jako marketingový konzultant pro malé a střední podniky, které potřebovaly pomoc s tvorbou digitálního obsahu, tvorbou online kampaní a přechodu do digitálního světa, což se ukázalo v době pandemie Covid-19 jako klíčové pro udržení byznysu. Svůj milovaný dějepis se také nesnaží opouštět a do budoucna by se rád věnoval příležitostně průvodcovství po Praze.

Martin mluví plynule anglicky, portugalsky a při troše snahy zvládne i němčinu. Ve volném čase rád cestuje (v oblibě má především Latinskou Ameriku a země Balkánu), čte odbornou literaturu a věnuje se umělecké tvorbě rámci digital art.

Byl by šťastný, aby studenti, které s kolegy vzdělává, přispěli k lepšímu životu na této planetě bez toho, aniž by si jednou společenský a především technický vývoj musel vybrat svou daň.

martin.zemlicka@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: středa 10:00-11:00, čtvrtek 8:30-9:30


Sebastian Sedlák

Učitel humanitních předmětů

Studuje na Husitské teologické fakultě UK, obor Náboženství a základy společenských věd se zaměřením na vzdělávání. Ve svém studiu se zaměřuje na LGBT+ témata, bezpečnou komunikaci a náboženství z pohledu religionistiky. Při studiu dostal možnost účastnit se výzkumu chronické šikany na PSÚ AV ČR a pomáhat při rozvoji katedry učitelství HTF UK. 

Volný čas tráví rád s přáteli, hlavně v čajovnách. Věnuje se divadlu ve studentském divadelním spolku, který spoluzaložil a otázce náboženství a sekulární společnosti ve spolku Čeští humanisté, u jehož zrodu stojí. 

Ve své výuce se snaží studujícím představovat různé koncepty a vést je ke kritické práci s nimi. Na vyučování a práci s mladými lidmi ho nejvíce baví to, že se při ní sám učí a rozvíjí.

petr.sedlak@itgymnazium.cz, konzultační hodiny: středa 14:30-15:30


Mgr. Martin Poch

Učitel humanitních předmětů, básník

Vystudoval kombinovaný obor estetika-komparatistika (srovnávací a historické literární vědy) na Filozofické fakultě UK. Řadu let působil v mimoškolní sféře, kde vytvářel koncepce i obsah didaktických a tréninkových materiálů. Podílel na vývoji a realizaci online kurzů, LMS a vzdělávacích aplikací pro muzea, neziskovky, firmy i školy.

Kromě výše uvedeného si vyzkoušel práci redaktora portálu Vědavýzkum.cz, na kterém se zaměřoval na domácí a mezinárodní politiku vědy v perspektivě humanitních disciplín. Nepravidelně publikuje eseje a kritiky v literárních časopisech.

Za básnickou sbírku Jindřich Jerusalem byl nominován na Cenu Jiřího Ortena (2014), dále v soutěži Básne SK/CZ (2020) či Drážďanskou cenu lyriky (2022). Dosud vydal šest řadových sbírek. Jeho básně se objevily na několika zahraničních platformách, některé jsou zastoupeny v antologii Nejlepší české básně (2013, 2019).

Žije v Praze, ale duchem je přítomen spíše na malém městě velikosti Satalic. A (zatím ještě) hraje basketbal!

martin.poch@itgymnazium.cz


Líbí se ti naše vize a chtěl/a by ses připojit k nám to týmu?