Práce studentů

Co by se stalo, kdyby události listopadu 1989 dopadly jinak?

Umělá inteligence

V březnu 2021 navštívili naši školu dva hosté, kteří navázali na námi probíraná témata týkající se využití neurových sítí v moderním světě. Prvním z hostů byl vývojář Jan Tyl, který společně s filozofkou Ditou Malečkovou rozjeli projekt Digitální spisovatel. Naši studenti mu pokládali dotazy - poslechněte si sami níže - a v hodinách Humanities pak napsali o jeho projektu články.

Pozvání přijal i chirurg Tomáš Šebek, se kterým jsme si povídali o využití umělé inteligence v medicíně.

Tomáš Mikolov, programátor a vědec, který aktuálně působí na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC),  patří mezi světovou špičku ve výzkumu umělé inteligence. Dříve pobýval hodně v Silicon Valley a v New Yorku, pracoval pro Googl a ve Facebook. Našim studentům předvedl na konkrétním příkladu, jak se cvičí neuronová síť a následně jim to vysvětlil i matematicky.